KURUMSAL KİMLİK

KURUMSAL KİMLİK

Kurumsal Kimlik

Adından da anlaşılacağı üzere kurumsal kimlik, firmanın misyonuna uygun şekilde davranışlarını ve firmanın temel hizmetlerini ortaya koyan firmanın imajını belirleyen kavramlar bütününe verilen isimdir. Kurumsal kimlik firmanın iç ya da dış dünyada görünen yüzü olarak da adlandırılabilmektedir. Kısacası kurumsal kimlik her zaman farklı firmalar ya da kullanıcıların gözünün önündedir. Bu yüzden iyi bir şekilde tasarlanmış olması gerekmektedir. İyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik aynı zamanda firmanın rakiplerine karşı ve müşterilerinin gözünde prestij kazanmasına itibarlı bir hale gelmesine yardımcı olacaktır. Bu yüzden kurumsal kimlik kavramı çok önemlidir. Firmalar kurumsal kimlik çalışması yaparken bu konuda uzmanlaşmış olan profesyonel kişilerden hizmet almaları gerekmektedir.

Kurumsal kimliği oluşturan pek çok öge vardır. Bu öğeleri kısaca sıralayacak olursak; promosyon ürünleri, bloknotlar, takvimler, ajanda, broşürler, reklamlar, kurumsal yayınlar, tahsilat yapılmak üzere mektuplar, sertifikalar, faturalar ve irsaliyeler, kartvizitler, zarflar, dosyalar, fuarlar, sergiler kurumsal kimliği oluşturan faktörlerdir. Kurumsal kimliğin oluşturulması bu yüzden profesyonel şekilde olmalıdır. Uzmanlar tarafından yapılmalı ve bu alanda deneyimli olan kişilerce yapılmalıdır. Kurumsal kimlik sürekli değişecek bir unsur olmadığı için bir kez yapılmalı ve mümkünse firma ayakta kaldığı sürece bu kimlik kullanılmalıdır. Bu yüzden kurumsal kimlik çalışması yapılırken pek çok kişiye danışılmalı ve son olarak profesyonellerin onaylaması ile birlikte bu iş profesyonel olan kişilere teslim edilmelidir. 

Bizler bu alanda sizlere en iyi ve benzersiz bir kurumsal kimlik çalışması sunarak sizlerin sektörde prestij kazanmanızı, firmanızın her geçen gün daha fazla itibar elde etmesini sağlamak için çalışıyoruz. Sizler de bu çalışmalara ortak olmak için bizimle iletişime geçebilir ve bu konuda geniş bir hizmet alabilirsiniz.

KURUMSAL KİMLİK İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ